Czas pracy kierowców - poziom początkujący

Tematy na stronie

Poznaj podstawy czasu pracy kierowców.

Czas pracy kierowców podlega jasnym regulacjom prawnym i jest ściśle monitorowany za pomocą tachografów montowanych w samochodach ciężarowych oraz autobusach. W ramach podstawowego kursu z czasu pracy kierowców zdobędziesz wiedzę na temat przepisów regulujących czas pracy każdego kierowcy zawodowego. Są to zasady dotyczące odczytywania i rejestrowania czasu oraz odbywania obowiązkowych przerw i odpoczynków w pracy.

Posiadanie odpowiedniej wiedzy na temat czasu pracy kierowców jest nie tylko istotne z punktu widzenia przestrzegania prawa ale także pozwala na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach. Dlatego właśnie nasz kurs jest idealnym rozwiązaniem dla każdego początkującego w branży transportowej, który chce działać zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz dbać bezpieczeństwo swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Cel szkolenia z czasu pracy kierowców

Głównym celem kursu jest praktyczne przygotowanie do pracy kierowcy zawodowego. Zapoznasz się z bieżącymi przepisami krajowego oraz międzynarodowego transportu drogowego w zakresie czasu pracy kierowców.

Podczas kursu nauczysz się, jak prawidłowo odczytywać dane z tachografów oraz jak sporządzać raporty z jazd, dzięki czemu będziesz mógł śledzić swoją aktywność i przestrzegać norm dotyczących czasu pracy kierowców.


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie?

Oferujemy 6 godzin (zegarowych) zajęć wykładowych i warsztatowych.

W ramach podstawowego kursu z czasu pracy kierowców przewidziane jest 6 godzin zajęć. Pozwala to na kompleksowe zapoznanie się z zagadnieniami, których opanowanie pozwoli na bezstresową pracę zawodową. W trakcie kursu kładziemy nacisk na zagadnienia związane z optymalnym czasem prowadzenia pojazdu oraz ćwiczenia związane obsługą tachografu cyfrowego. Przyswojenie opracowanego przez nas materiału pozwoli Ci przygotować się do pracy na stanowisku kierowcy zawodowego w transporcie krajowym jak i międzynarodowym.

Naszą przewagą są zajęcia stacjonarne.

Decydując się na prowadzenie zajęć stacjonarnych, oferujemy Tobie możliwość lepszej interakcji z prowadzącym i innymi uczestnikami, a także dostosowywania tempa zajęć do potrzeb grupy. Zajęcia stacjonarne pozwalają na swobodną wymianę myśli i doświadczeń oraz umożliwiają prowadzącemu na bieżąco reagować na potrzeby uczestników.

Zajęcia odbywają się w godzinach porannych, popołudniowych, w weekendy lub specjalnym terminie uzgodnionym z Twoją firmą.

Zapoznaj się z dostępnym na stronie harmonogramem kursów i wybierz ten najbardziej dopasowany do Twoich możliwości, lub skontaktuj się z nami w celu wybrania odpowiedniego terminu dla Twojej firmy.

Doświadczenie szkoleniowe

Nasz wykładowca to osoba, która posiada wiele lat praktyki zawodowej jako kierowca, a także zarządzający transportem oraz prowadzący szkolenia z zakresu czasu pracy kierowców i transportu drogowego. Jego bogate doświadczenie pozwala mu na wykorzystywanie praktycznych przykładów i indywidualne podejście do każdego uczestnika kursu. Dzięki jako nasz kursant otrzymasz realnie przydatną wiedzę, którą możesz zastosować w swojej pracy zawodowej.


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Do kogo kierujemy szkolenie podstawowe?

Szkolenie polecamy osobom stawiającym swoje pierwsze kroki w branży transportowej:

 • Przyszłym kierowcom zawodowym lub początkującym w tej branży.
 • Przedsiębiorcom - osobom, które rozpoczęły prowadzenie lub zamierzają prowadzić firmę w zakresie transportu drogowego rzeczy lub osób.
 • Zarządzającym transportem – osobom, które planują pracować jako zarządzający transportem.
 • Spedytorom, logistykom i dyspozytorom.


Sukces to nie końcowy punkt na mapie. To ciągła podróż, która nigdy się nie kończy.Co zapewniamy w ramach podstawowego kursu czas pracy kierowców?

W ramach szkolenia szczegółowo omawiamy następujące zagadnienia:

 • Jakie ustawy regulują czas pracy kierowców i Kiedy kierowców obowiązuje Rozporządzenie 561/2006, a kiedy AETR?
 • Obsługa tachografów analogowych i cyfrowych
 • Praktyczne wskazówki obsługi tachografów cyfrowych
 • Maksymalny czas dziennego prowadzenia
 • Czas przerw w jeździe oraz czas dziennych odpoczynków i warunki skrócenia odpoczynku
 • Dzienny okres prowadzenia a dzienne odpoczynki
 • Czas prowadzenia w tygodniu i w okresie dwóch tygodni
 • Warunki prawidłowych kolejnych odpoczynków tygodniowych – analiza przypadków
 • Maksymalny czas pracy oraz czas pracy nocnej
 • Odpowiedzialność kierowcy związana z obsługą i stosowaniem norm czasu pracy kierowców
 • Prawa i obowiązki kierowcy, odpowiedzialność karna

Kalendarium 3 najbliższych kursów


Certyfikat kompetencji zawodowych

Myślisz o własnym CERTYFIKACIE KOMPETENCJI ZAWODOWYCH? Trafiłeś pod dobry adres, nasz kurs doskonale przygotuje Cię do egzaminu w ITS. Zrób pierwszy krok do niezależności


Infografika - jak się zapisać na kurs


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Przeczytaj opinie o naszym ośrodku


Bądźmy w kontakcie