Czas pracy kierowców - poziom zaawansowany

Tematy na stronie

Poznaj w pełni czas pracy kierowców

Kurs zaawansowany na temat czasu pracy kierowców to dalsze rozwinięcie wiedzy zdobytej w ramach podstawowego kursu. Podczas tego szkolenia rozszerzyrzymy Twoją wiedzę o przepisach dotyczących czasu pracy kierowców zawodowych.

Będziesz miał także okazję nauczyć się jak najlepszego zarządzania czasem pracy kierowców, tak aby zapewnić bezpieczeństwo i zdrowie kierowcy oraz osób podróżujących, a jednocześnie realizować cele biznesowe i logistyczne przedsiębiorstwa.

Podczas kursu zaawansowanego omówione zostaną także zasady dotyczące przerw i odpoczynków, w tym wymagane długości przerw w zależności od czasu pracy, a także sposoby ich realizacji w trakcie długich tras.

Wszystkie te zagadnienia zostaną przedstawione w sposób praktyczny i zrozumiały, dzięki czemu będziesz mógł wdrożyć je w życie zarówno w kontekście praktyki kierowcy, jak i pracy w przedsiębiorstwie transportowym.

Na koniec poznasz szczegóły wytycznych Komisji Europejskiej, których znajomość pomoże Ci w bezpieczny dla Ciebie sposób stosować art. 12 rozporządzenia WE 561/2006.

Cel szkolenia z czasu pracy kierowców

Szkolenie zaawansowane poświęcone czasowi pracy kierowców jest skierowane do Ciebie, jeśli związany jesteś z branżą transportową. Bez względu na to, czy jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym kierowców, osobą odpowiedzialną za rozliczanie czasu pracy, czy kierowcą zawodowym, na kursie znajdziesz cenne wskazówki i informacje.

Celem szkolenia jest przede wszystkim zapoznanie Ciebie z przepisami regulującymi czas pracy kierowców oraz umożliwienie zdobycia praktycznej wiedzy i umiejętności związanych z planowaniem czasu pracy oraz przestrzeganiem obowiązkowych przerw i odpoczynków. Szkolenie ma na celu poprawę Twojego bezpieczeństwa na drodze poprzez zapewnienie właściwego reżimu pracy kierowców zawodowych oraz zwiększenie skuteczności Twojej pracy jako przedsiębiorcy.


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie?

Oferujemy 8 godzin (zegarowych) zajęć wykładowych i warsztatowych

W ramach zaawansowanego kursu Czas Pracy Kierowców przewidziane jest 8 godzin zajęć, podczas których będziesz miał okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat czasu pracy kierowcy.

Zajęcia stacjonarne to nasza przewaga

Decyzja o prowadzeniu zajęć stacjonarnych wynika z przekonania, że taka forma szkolenia pozwala na lepsze interakcje, dostosowywanie tempa zajęć do potrzeb grupy oraz swobodną wymianę myśli i doświadczeń. W czasie szkolenia stacjonarnego możliwe jest również lepsze poznanie Twoich potrzeb oraz szybsze reagowanie na ewentualne problemy lub nurtujące Cię pytania.

Zajęcia odbywają się zgodnie z przedtsawionym harmonogramem lub specjalnym terminie uzgodnionym z Twoją firmą.

Zapoznaj się z dostępnymi na stronie harmonogramami kursów i wybierz ten najbardziej dopasowany do twoich możliwości, lub skontaktuj się z nami w celu wybrania odpowiedniego terminu dla Twojej firmy.

Doświadczenie szkoleniowe

Nasz wykładowca to osoba o bogatym doświadczeniu w pracy zawodowej jako kierowca oraz w szkoleniach z zakresu transportu drogowego i logistyki. Posiada on nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktyczne umiejętności w prowadzeniu pojazdów różnego typu. Dzięki temu potrafi przekazywać wiedzę w sposób zrozumiały i przystępny dla uczestników, a także wzbogaca ją o praktyczne wskazówki i doświadczenia związane z zawodem kierowcy. Jego zaangażowanie w szkolenia i pasja do tematu sprawiają, że zajęcia są ciekawe i pełne praktycznych przykładów.


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Do kogo kierujemy szkolenie zaawansowane?

Szkolenie polecamy osobom pracującym w branży transportowej, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę:

  • Kierowcom zawodowym.
  • Przedsiębiorcom związanym z branżą transportowo - spedycyjną.
  • Zarządzającym transportem – osobom, które zarządzają transportem na co dzień.
  • Spedytorom, logistykom i dyspozytorom..


Nie chodzi o to, by być najlepszym. Chodzi o to, by stać się lepszym niż wczoraj.Co zapewniamy w ramach rozszerzonego kursu z czasu pracy kierowców?

W ramach kursu rozszerzonego, sprawdzamy znajomość podstawowych zagadnień zawartych w kursie podstawowym, a dodatkowo poświęcamy czasu na praktyczne ćwiczenia oraz analizę przypadków. Podczas kursu rozszerzonego omawiamy także:

  • Kontrola drogowa – czego można się spodziewać?
  • Wymagania prawne i techniczne dotyczące urządzeń do kontroli czasu pracy
  • Kontrola tachografów przez organy państwowe i inne instytucje
  • Analiza i interpretacja danych z tachografu cyfrowego
  • Rozliczanie czasu pracy kierowcy, w tym: czasu pracy, czasu prowadzenia, czasu odpoczynku
  • Przygotowanie do kontroli drogowej - jak zachować się podczas kontroli?

Kalendarium 3 najbliższych kursów


Czas pracy kierowców - poziom początkujący

Odkryj z nami tajniki regulacji CZASU PRACY KIEROWCÓW zawodowych. Zapraszamy na kurs podstawowy z CZASU PRACY KIEROWCY. Bądź na bieżąco z najnowszymi wytycznymi i unikaj nieprzyjemnych konsekwencji


Infografika - jak się zapisać na kurs


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Przeczytaj opinie o naszym ośrodku


Bądźmy w kontakcie