Spotkanie szkoleniowe grupy ludzi

CZAS NA CPC

Tematy na stronie

Po co mi egzamin i Certyfikat?

Pozytywne zdanie egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym rzeczy, tzw. CPC, jest jednym z warunków niezbędnych do uzyskania licencji wspólnotowej lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego rzeczy.

Mówiąc przystępniej: w firmie transportowej, niezbędny jest zarządzający transportem. Jeśli sam chcesz nim zostać, potrzebujesz Certyfikatu Kompetencji Zawodowych, który otrzymasz po zdaniu egzaminu w Instytucie Transportu Samochodowego. ITS jest jedynym uprawnionym organem do wydania tego certyfikatu.

Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym jest dokumentem, który potwierdza Twoje kwalifikacje, wiedzę i umiejętności niezbędne do prowadzenia przedsiębiorstwa związanego z transportem drogowym.


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie?

Oferujemy 50 godzin (zegarowych) zajęć wykładowych i warsztatowych.

W ramach kursu Czas na CPC przewidziane jest 50 godzin zajęć. Tak, brzmi dużo ale uwierz nam. Wiemy co robimy. Pozwala to na kompleksowe zapoznanie się z zagadnieniami, które obejmuje egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych.

Podczas kursu kładziemy duży nacisk na przygotowanie Cię do części praktycznej egzaminu poprzez szczegółowe omawianie i wspólne rozwiązywanie zadań.

Naszą przewagą są zajęcia stacjonarne.

W dobie powszechnych szkoleń on-line i materiałów zapychających skrzynki pocztowe, zdecydowaliśmy się na prowadzenie zajęć stacjonarnych. Jesteśmy przekonani, że takie zajęcia pozwalają na lepsze interakcje, podążanie za potrzebami uczestników, dostosowywanie tempa zajęć do możliwości grupy oraz, co najważniejsze, na swobodną wymianę myśli i doświadczeń zarówno pomiędzy prowadzącym a grupą, jak i między uczestnikami.

Uważamy również, że stacjonarna forma zajęć daje lepsze rezultaty podczas przygotowania się do części praktycznej egzaminu, dzięki temu, że prowadzący może na bieżąco reagować na pytania uczestników.

Przygotowanie do części teoretycznej i praktycznej egzaminu.

Kładziemy nacisk na rozwiązywanie zadań. Podpowiemy Ci na co zwrócić uwagę podczas rozwiązywania zadań części praktycznej egzaminu. Otrzymasz również konkretne wskazówki i pomoc w nauce rozwiązywania zadań egzaminacyjnych - pokażemy najczęściej popełniane błędy, uczulimy Cię na podchwytliwe pytania, które mogą oddalić Cię od uzyskania pozytywmego wyniku.

Zajęcia odbywają się w godzinach popołudniowych lub w weekendy.

Zdecyduj czy wolisz uczyć się w dni powszednie w godzinach popołudniowych czy wolisz weekendy. Zapoznaj się z harmonogramami kursów dostępnymi na stronie i wybierz ten najbardziej dopasowany do twoich możliwości.

Prowadzący z doświadczeniem.

Prowadzenie kursu Czas na CPC powierzyliśmy Rafałowi, który z transportem związany jest od wielu lat i poznał go z każdej strony. Który nawet jak czegoś nie wie, to dla Ciebie się dowie.

Egzamin wstępny na koniec szkolenia.

Pod koniec szkolenia przeprowadzimy egzamin wewnętrzny, którego celem będzie:

 • wskazanie Ci obszarów, nad którymi musisz jeszcze popracować, przed przystąpieniem do egzaminu organizowanego przez ITS.
 • zapoznanie Cię z warunkami egzaminu organizowanego przez ITS, który zostanie przez zasymulowany.
 • zapoznanie Cię z zasadami przyznawania punktów egzaminacyjnych.


Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Do kogo kierujemy kurs Czas na CPC?

Kurs Czas na CPC polecamy:

 • Przedsiębiorcom - osobom, które prowadzą lub zamierzają prowadzić firmę w zakresie transportu drogowego rzeczy.
 • Zarządzającym transportem – osobom, które planują pracować jako zarządzający transportem.
 • Wszystkim, którzy chcą rozwijać kompetencje zawodowe w transporcie drogowym rzeczy.

Po co inwestować w pracownika skoro i tak kiedyś odejdzie? Lepiej zastanów się jak będzie wyglądać Twoja firma jeśli nie zainwestujesz a on zostanie?Kalendarium 3 najbliższych kursów


Czas pracy kierowców - poziom zaawansowany

Rozwiń swoją wiedzę z zakresu czasu pracy kierowców na kursie zaawansowanym. Przejdź na wyższy poziom i poznaj szczegółowe aspekty Twojej branży


Infografika - jak się zapisać na kurs

Co zapewniamy w ramach kursu Czas na CPC?

Profesjonalne, stacjonarne wykłady i warsztaty

Proponowana przez nas forma wykładów i warsztatów ma na celu zwiększenie Twoich szans na pomyślne zdanie egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych poprzez zapoznanie Cię z zakresem wiedzy teoretycznej oraz umiejętnościami rozwiązywania zadań praktycznych.

Wsparcie podczas zapisu na egzamin

W ramach kursu Czas na CPC pomożemy przebrnąć Ci przez formalności związane ze zgłoszeniem się na egzamin. Służymy wsparciem przy wypełnianiu wniosku o wydanie certyfikatu.

Dostęp do materiałów dydaktycznych

Podczas kursu Czas na CPC otrzymasz od nas przygotowane materiały oraz przykładowe zadania praktyczne, które pomogą Ci zrozumieć na czym polega i co się od Ciebie wymaga podczas egzaminu. Przydadzą się także do samodzielnych ćwiczeń.

Ludzie uczestniczący w szkoleniu

Zapisz się

Nie zwlekaj, wybierz interesujący Cię termin i zapisz się już dziś.


Odpowiedzi na najpopularniejsze pytania.

Wszystko co musisz wiedzieć o Certyfikacie Kompetencji Zawodowych

 • 01 Co to jest Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

  Certyfikat Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym jest dokumentem, który potwierdza posiadanie przez Ciebie kwalifikacji i wiedzy niezbędnej do podjęcia i wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego rzeczy lub/i osób.

 • Posiadanie Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym jest jednym z warunków niezbędnych do uzyskania licencji wspólnotowej lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego rzeczy lub osób.

 • Certyfikat Kompetencji Zawodowych musi posiadać osoba zarządzająca transportem w firmie. Może to być osoba zatrudniona w tej firmie lub jej właściciel.

 • Certyfikat Kompetencji Zawodowych otrzymasz po pozytywnym zdaniu egzaminu, który przeprowadza Instytut Transportu Samochodowego. Instytut Transportu Samochodowego jest jedynym uprawnionym organem do wydania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym. Pamiętaj, że należy zdać osobno egzaminy dla przewozu rzeczy i osób.

 • Certyfikat Kompetencji Zawodowych jest wydawany przez Instytut Transportu Samochodowego po zdanym egzaminie.

 • Certyfikat Kompetencji Zawodowych uzyskasz zdając egzamin organizowany przez Instytut Transportu Samochodowego. ITS organizuje egzaminy w różnych miastach. Termin i miejsce najbliższych egzaminów możesz sprawdzić na oficjalnej stronie ITS po adresem https://www.its.waw.pl/9859,pl,Najblizsze-egzaminy.html.

 • Aby przedsiębiorca uzyskał zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego musi spełniać kilka warunków:

  - Posiadać rzeczywistą i stałą siedzibę w jednym z państw członkowskich UE
  - Cieszyć się dobrą reputacją
  - Posiadać odpowiednią zdolność finansową
  - Posiadać wymagane kompetencje zawodowe (których właśnie potwierdzeniem jest posiadanie Certyfikatu Kompetencji Zawodowych w transporcie drogowym).
 • Egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych zdasz przygotowując się z zakresu wymaganej wiedzy oraz ucząc się rozwiązywać zadania z czasu pracy kierowców, wynagrodzeń, leasingów i opłacalności inwestycji. Zakres zagadnień, które obejmuje egzamin na Certyfikat Kompetencji Zawodowych określa załącznik I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) Nr 1071/2009.

  Zachęcamy do zapoznania się z naszym kursem Czas na CPC, który został przygotowany tak, aby zapoznać Cię z zakresem wymaganej na egzaminie wiedzy oraz przygotować Cię do rozwiązywania zadań części praktycznej egzaminu.

 • Egzamin polega na pisemnym rozwiązaniu testu i zadania egzaminacyjnego.

  Test składa się z 64 pytań wielokrotnego wyboru z czterema możliwymi odpowiedziami obejmującymi w każdym module po 8 losowo wybranych pytań w zakresie transportu drogowego rzeczy. Zadanie egzaminacyjne składa się z dwóch przykładów praktycznych do rozwiązania obejmujących po dwa pytania. Jeden z przykładów zawsze dotyczy znajomości zagadnień dotyczących czasu pracy kierowców.

  Pod koniec oferowanego przez nas kursu Czas na CPC organizujemy egzamin wstępny, którego celem jest zapoznanie Cię z warunkami egzaminu ITS oraz zasadami przyznawania punktów. Egzamin wstępny pozwoli Ci również zobaczyć obszary, nad którymi musisz jeszcze popracować, przed przystąpieniem do egzaminu organizowanego przez ITS.

 • Czas rozwiązywania testu składającego się z 64 pytań wynosi 120 minut. Czas rozwiązywania zadania egzaminacyjnego wynosi 120 minut. Łączny czas egzaminu wynosi do 4 godzin.

 • Wynik swojego egzaminu na Certyfikat Kompetencji Zawodowych możesz sprawdzić na oficjalnej stronie ITS po adresem https://www.its.waw.pl/9850,pl,Sprawdz-wynik-egzaminu.html podając swój PESEL i numer wniosku (numer wniosku jest podany na zawiadomieniu o egzaminie).

 • Certyfikat Kompetencji Zawodowych wydawany jest bezterminowo.

 • Duplikat Certyfikatu Kompetencji Zawodowych uzyskasz składając do Instytutu Transportu Samochodowego podanie oraz kopię potwierdzenia wpłaty za duplikat. Szczegóły znajdziesz na stronie ITS po adresem https://www.its.waw.pl/11248,pl,Duplikat-certyfikatu.html.

Przeczytaj opinie o naszym ośrodku


Bądźmy w kontakcie